Antrenörlerimiz

Marmara Eskrim Spor Kulübünün her biri deneyimli antrenörleri

Baş Antrenör
Damir SAYFUTDINOV 

Rusya Federasyonu ve T.C. Vatandaşıdır. Evli iki çocuklu olup İstanbul’da ailesi ile birlikte yaşamaktadır. 2004 Atina Olimpiyatları 3. Rus Erkek Flöre milli takımı sporcusu Rouslan NASSIBOULLINE ‘in kulüp antrenörüdür. 12 yıldır ülkemizde çalışmakta olup, Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçirilmiştir. Sporcumuz İrem Karamete’nin 32 yıllık aranın sonrasında olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmesinde baş rolü oynamıştır.

Gökhan AKYALÇIN

1990 Izmir doğumludur. 2013 Dokuz Eylül Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2009 yılında Akdeniz Şampiyonasında final oynamıştır. İkisi ferdi, ikisi takım olmak üzere dört Balkan üçüncülüğü vardır. Yıldız, genç ve büyükler kategorilerinde bir çok şampiyonluklar yaşamıştır. Faal spor yaşamında ilk kez 2004 yılında milli olan antrenörümüz, 2012 yılına kadar kesintisiz olarak milli takım sporcusu olarak görev yapmıştır. Son olarak 2015 yılında milli takıma tekrar çağırılmıştır. Aynı zamanda milli hakem olan Gökhan Akyalçın, 2014 yılından bu yana Marmara Eskrim Akademisi’nde antrenörümüz olarak görev yapmaktadır.

Ege KARAKURT 

1994 Aydın Nazilli doğumludur. Türkiye’de Yıldız ve Genç Kategorilerinde Şampiyonluk ve dereceleri vardır. 2009-2013 Yılları arasında aktif milli takım sporcusudur. 2012 Akdeniz Şampiyonasında takım halinde bronz madalya kazanmıştır. Marmara Eskrim Akademisi’nde Yardımcı Antrenör olarak görev yapmaktadır

Yiğit ÇOLAK

1995 İstanbul doğumludur. İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Akademisi bölümünde okumaktadır. 2010 yılında liseler arası 3000 m İstanbul Atletizm birincisidir. Aynı zamanda üst üste 2 sene bölümler arası futbol şampiyonudur. 2015 yılında zihinsel engelli çocuklara yaşam koçluğu yapmıştır. 2017 yılında “medical pilates”, “mat pilates”, “ reformer aletli pilates”, “ postür analiz duruş bozukluğu” eğitimi almıştır. 2019 yılında Marmara Eskrim Akademisi’nde fitness & kondisyon hocası olarak görev yapmaktadır.

Ön Başvuru

Marmara Eskrim Spor Kulübüne ön kayıt yaptırmak için iletişime geçiniz.